Zadzwoń teraz

Chińskie rusztowania i szalunki – przestroga!

7 czerwca, 2022Wróc do listy

Profesjonalne narzędzia i urządzenia są podstawą sprawnej i bezpiecznej pracy każdego fachowca. To dlatego wybór odpowiedniego sprzętu, szczególnie rusztowań i szalunków, wpływa na jakość wykonywanego na wysokościach zlecenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na to skąd pochodzą używane narzędzia – już to samo w sobie może świadczyć o klasie towaru. Kolejnym bardzo ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest cena. Można z niej wywnioskować jaka będzie jakość wykonania danego sprzętu, a co za tym idzie – czy nasi pracownicy będą bezpieczni podczas ich użytkowania.

Jakość pracy fachowca zależy od jego doświadczenia oraz używanych narzędzi. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat dobierania odpowiedniego sprzętu, szczególnie w branży budowalnej, której praca charakteryzuje się dużym stopniem ryzyka. Prace na wysokościach są szczególnie niebezpieczne, dlatego należy wybierać sprzęt, który w maksymalnym stopniu zwiększy bezpieczeństwo specjalistów.

Wybór odpowiednich narzędzi pracy gwarancją bezpieczeństwa

Pochodzenie szalunków i rusztowań jest bardzo istotnym czynnikiem, mającym ogromny wpływ na jego jakość. Podobnie jak wyroby dla innych branż, te chińskie szczególnie kojarzone są ze słabym wykonaniem i właściwościami. Najczęstszą przyczyną tego stanu rzeczy jest dobieranie słabych jakościowo materiałów już na etapie produkcji. Rusztowania oraz szalunki wykonane z gorszej jakości stali oznaczają dla ich użytkowników gorszy produkt końcowy. Także redukowanie kosztów związanych z produkcją chińskiego sprzętu często związane jest z pomijaniem ważnych technik prefabrykacyjnych, które mają na celu zapewnienie trwałości i odporności narzędzi. Brak zastosowania metod takich jak galwanizacja czy ocynkowanie ogniowe negatywne, wpływają na jakość chińskich szalunków i rusztowań.

Dodatkowym czynnikiem, który należy brać pod uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy fachowców jest kompleksowa dokumentacja, która stanowi pewnego rodzaju gwarancję jakości i właściwości sprzętu. Normy w wielu krajach różnią się między sobą – w Polsce są one zdecydowanie bardziej wygórowane, niż te w Chinach. Obliczenia statystyczne, obciążeniowe i wiele innych są gwarancją jakości. Decydując się na szalunki i rusztowania chińskie, czyli tańsze, musimy pamiętać, iż bardzo często są one wykonane niezgodnie z normami obowiązującymi w Europie lub w ogóle brakuje niezbędnych potwierdzeń i obliczeń. Wysokiej jakości sprzęt wykonany zgodnie z europejskimi normami, odpowiednio zabezpieczony i udokumentowany, można zakupić w Polsce za niewiele wyższą cenę.

Szukasz rozwiązań
technicznych?

Zachęcamy do kontaktu
z naszymi specjalistami.

+48 519 087 892
Zadzwoń do nas
biuro@awes.pl
Napisz do nas
Finansowanie specjalnie dla Ciebie!